Firma Atrakcje Bez Granic - logo

Ognisko w Kampinosie

Ognisko w Kampinoskim Parku Narodowym na polanie wypoczynkowej - najlepsze rozwiązanie na regenerację i odpoczynek

W Kampinoskim Parku Narodowym ognisko to ciekawe urozmaicenie.  Jednak posługiwanie się otwartym ogniem wymaga pisemnej zgody dyrektora parku i wniesienia opłaty. Z pewnością związane jest to z ochroną występującej tutaj unikalnej przyrody i innych użytkowników terenu. Dlatego rozpalanie ognisk jest dozwolone jedynie na wyznaczonych i przygotowanych do tego celu miejscach. W związku z tym należy korzystać wyłącznie z dostarczonego drewna, zabrania się używania gałęzi, korzeni czy innych części roślin. Bez wątpienia palenie ognia w Kampinoskim Parku Narodowym wymaga zachowania szczególnej ostrożności. Na dodatek nie wolno pozostawiać go bez nadzoru, a po zakończeniu dokładnie je zgasić. W wyniku tego KPN rekomenduje organizowanie pikników z ogniskiem lub grillem na polanie. Znajduje się tam odpowiednia infrastruktura w formie palenisk i miejsc do grillowania z wiatami turystycznymi oraz ławkami. Dodatkowo duża ilość pobliskich terenów rekreacyjnych Kampinoskiego Parku Narodowego zachęca do aktywnego odpoczynku.  

Właśnie dlatego jeśli zastanawiacie się nad organizacją wycieczki, rajdu rowerowego lub eventu w Kampinosie połączonego z ogniskiem warto się do nas zwrócić! Na pewno zadbamy o wszystkie formalności związane z organizacją pikniku. Zagwarantujemy pyszne ogniskowe jedzenie oraz dodatkowe atrakcje!

Remigiusz Zdrojkowski
Remigiusz Zdrojkowski
2024-04-16
Firmowy event zorganizowany zgodnie z poszanowaniem regulaminu Kampinoskiego Parku Narodowego, konkursem dla uczestników oraz dawką pozytywnej energii. Podziękowania od XBS PRO-LOG dla Pauliny z https://atrakcjebezgranic.pl/.
Bernadetta Walczuk
Bernadetta Walczuk
2024-03-26
Bardzo fajnie spędzony czas zarówno pod względem zdobywania wiedzy jak i zabawy.
Czesław Piechociński
Czesław Piechociński
2024-03-25
Zdecydowanie, przypadkowe spotkania są najlepsze, o czym przekonałem się w ostatnią sobotę na trasie Truskaw-Zaborow. Serdecznie pozdrawiam Panią Przewodnik Dwie gwiazdki w moim ostatnim komentarzu to oczywisty błąd, za co przepraszam. Pani Paulina zasługuje na najwyższą ocenę . Pozdrawiam
Саша Sunny Sandra Корниенко
Саша Sunny Sandra Корниенко
2024-03-11
Wielkie dzięki dla przewodnika! Fajna droga i cudowne kobiece towarzystwo! Polecam każdemu!
Maria Jóźwicka
Maria Jóźwicka
2024-03-11
Na Paulinę trafiłam przypadkiem:) a na pewno skorzystam jeszcze nie raz. Czekam z niecierpliwością na kolejne wydarzenia. Polecam wszystkim miłośnikom dwóch kółek!
Natalia Aniolkowska
Natalia Aniolkowska
2024-03-11
Polecam! Świetna rozrywka dla każdego, kto lubi spędzać czas na świeżym powietrzu i przy okazji dowiedzieć się kilka ciekawostek
Marek
Marek
2023-12-26
Polecamy
Kacper
Kacper
2023-11-06
Polecam z czystym sumieniem! Wycieczki po Kampinosie zorganizowane z pełnym zaangażowaniem - na nudę nie można narzekać. Miałem obawy, czy będzie to coś dla mnie, ale nie zawiodłem się i na pewno skorzystam z tej opcji aktywnego wypoczynku jeszcze nie raz!
Paula
Paula
2023-11-05
Przeprowadzone warsztaty w mojej klasie bardzo się dzieciom podobały. Bardzo dobry kontakt pani Pauliny z dziećmi. Polecam - dużo różnych warsztatów do wyboru, praktycznie na każdą okazję

Ognisko organizujemy głównie jako dodatkowa atrakcja do naszej standardowej oferty wycieczek po Kampinoskim Parku Narodowym – czyli spacerów edukacyjnych, gier terenowych lub eventów. Oczywiście możemy zorganizować tylko i wyłącznie ognisko, ale robimy to dla większej grupy uczestników – co najmniej 10. Przy mniejszej ilości osób należy liczyć się z wyższym kosztem organizacji w przeliczeniu na jednego uczestnika.

ZE WZGLĘDU NA KONIECZNOŚĆ UZYSKANIA ZGODY DYREKTORA PARKU NA ORGANIZACJĘ OGNISKA, JEGO CHĘĆ NALEŻY ZGŁOSIĆ Z CO NAJMNIEJ  TYGODNIOWYM WYPRZEDZENIEM.

ognisko w Kampinoskim Parku Narodowym - polana Opaleń

Jakubów, Lipków, Pociecha, Opaleń, Roztoka i Granica to całoroczne miejsca na ognisko w Kampinoskim Parku Narodowym - szczegółowe informacje 

Ze względu na licznie występujące pożary na terenie Kampinosu oraz mając na uwadze dobro przyrody zostały wyznaczone stałe oraz czasowe miejsca na posługiwanie się ogniem. W efekcie na miejsca stałe, gdzie przez cały rok można posługiwać się otwartym ogniem wyznaczono: Granicę, Jakubów, Lipków, Opaleń, Roztokę oraz Pociechę. W rezultacie w tych  miejscach praktycznie w każdym czasie jesteśmy w stanie zorganizować event. Z kolei na czasowe miejsca tj. w okresie od 1 października do ostatniego dnia lutego wyznaczono: Dąbrowę Leśną, Posadę Łubiec, Posadę Sieraków, Zaborów Leśny oraz Piaski Królewskie. Na dodatek w pozostałym czasie na rozpalanie ognia, używanie grilli i kuchenek turystycznych w okresie od 1 marca do 30 września może zostać wydane zezwolenie dyrektora parku. Taka sytuacja ma miejsce tylko przy 0 lub I stopniu zagrożenia pożarowego lasu. Z pewnością mając na uwadze dobro przyrody i innych użytkowników zaleca się zachowanie szczególnej ostrożności i rozsądku. 

polana wypoczynkowa w Granicy w Kampinoskim Parku Narodowym
Ognisko w Kampinoskim Parku Narodowym

Puszcza Kampinoska to idealne miejsce na aktywny wypoczynek i zwiedzanie atrakcji. Duża ilość znakowanych szlaków turystycznych, ścieżek dydaktycznych i spacerowych sprawia, że każdy odwiedzający znajdzie dla siebie odpowiednie miejsca. Gdyby jednak był z tym problem to warto skorzystać z usług certyfikowanego Przewodnika PTTK aby wycieczka piesza lub rowerowa spełniła oczekiwania. Puszcza i polany rekreacyjne to również idealne miejsce na zorganizowanie pikniku lub eventu. W jego programie mogą znaleźć się zajęcia leśne dostosowane do potrzeb i wieku uczestników. Dodatkowo interesującą atrakcją są gry wielkoformatowe XXL, które świetnie sprawdzają się w celu integracji uczestników. A dla osób lubiących zajęcia manualne przygotujemy kreatywne warsztaty rękodzielnicze. Nie zapominamy również o najmłodszych. Dla przedszkolaków i uczniów szkoły podstawowej prowadzimy zajęcia leśne, które również można zakończyć przy pysznej kiełbasce upieczonej na ogniu. 

Co zjeść podczas ogniska w Kampinosie - niezbędne informacje

Podczas organizacji eventów i pikników to my zajmujemy się wszelkimi formalnościami. Oczywiście zwracamy się do dyrektora parku z pisemną prośbą o zezwolenie na rozpalanie ogniska. Dodatkowo po naszej stronie jest nadzór nad polaną wypoczynkową, opał, rozpalenie ognia i nadzór nad nim. Poza tym nasz standardowy catering ogniskowy obejmuje smaczne kiełbaski, świeże pieczywo oraz orzeźwiające napoje. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom istnieje możliwość rozszerzenia menu i dostosowania go do indywidualnych preferencji i potrzeb klienta. W związku z tym możemy zapewnić domowe ciasto i gorące napoje, pajdę chleba ze smalcem i skwarkami z dodatkiem ogórków kiszonych z ekologicznej uprawy. A dla bardziej wymagających smakoszy zorganizujemy dania w stylu vege – głównie  formie sałatek.

ognisko w Kampinoskim Parku Narodowym podczas pikniku lub eventu

Chcemy, aby każdy event był wyjątkowy dlatego my zajmujemy się organizacją aby uczestnicy mogli zadbać o swój wypoczynek na łonie natury. Nie zapominamy o takich szczegółach jak jednorazowe naczynia, opał oraz kije. Dbamy o każdy detal, aby nasze usługi spełniły oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów. Organizując wydarzenie z naszym wsparciem gwarantujemy niezapomnianą atmosferę i wyjątkowe doświadczenie dla wszystkich uczestników. 

Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania i wspólnie ustalimy szczegóły niezapomnianej biesiady przy ognisku!

Nie czujesz się na siłach aby samodzielnie zwiedzać Kampinoski Park Narodowy? Dobrze trafiłeś! Skorzystaj z usług kampinoskiego przewodnika. Stworzy dla Ciebie wędrówkę lub wycieczkę rowerową i pokaże Ci najciekawsze miejsca. Uzupełnij formularz kontaktowy lub kliknij przycisk znajdujący się poniżej, który Cię do niego przekieruje.

Paulina Kurowska - przewodnik po Kampinoskim Parku Narodowym - Atrakcje Bez Granic

Wypełnij formularz kontaktowy aby otrzymać szczegółowe informacje!

Administratorem danych osobowych jest EDUCATED PERSON PAULINA KUROWSKA. Dane są przetwarzane w celu udzielenia odpowiedzi na zapytanie przesłane za pomocą formularza kontaktowego. W przypadku wyrażenia zgody na otrzymywanie informacji handlowych, dane są ponadto przetwarzane w celach marketingowych. Przysługuje Państwu w szczególności prawo dostępu do danych oraz wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych i przysługujących Państwu praw znajduje się w Polityce prywatności.