Firma Atrakcje Bez Granic - logo

Kampinoski przewodnik

Kampinoski Przewodnik PTTK pieszy i rowerowy

Paulina Kurowska – kampinoski przewodnik – to o niej mowa. Jest certyfikowanym przewodnikiem PTTK pieszym oraz rowerowym po Kampinoskim Parku Narodowym, a z wykształcenia –  pedagogiem. Z pewnością doświadczenie, które zebrała przez 9 lat pracy z osobami w różnym wieku sprawiło, że bez problemu odnajduje się w pracy kampinoskiego przewodnika. Ściśle mówiąc doskonale radzi sobie organizując wycieczki dla przedszkolaków, uczniów czy osób dorosłych i starszych. Warto dodać, że sport i aktywność fizyczna są jej bliskie od dawna. W związku z tym posiada liczne uprawnienia w sporcie i turystyce, dzięki którym możesz być pewien, że jej usługi są prowadzone przez profesjonalistę. A konkretnie w galerii poniżej znajdują się certyfikaty.

Ściśle mówiąc po ukończonym kursie przewodnika PTTK uzyskała uprawnienia kampinoskiego przewodnika, poszerzyła wiedzę o parku i uświadomiła sobie najważniejsze. Z pewnością połączenie pracy pedagogicznej, zamiłowania do aktywności fizycznej i dzielenie się wiedzą na temat Puszczy Kampinoskiej to najlepsze połączenie aby być dobrym przewodnikiem! Godne uwagi jest to, że swoim zamiłowaniem do Puszczy i pasją do aktywności fizycznej dzieli się w mediach społecznościowych oraz na YouTube. Reasumując – tworzy kanał pod nazwą Kobiece Dwa Koła – tak, to właśnie ona! 

W istocie turyści indywidualni często decydują się na aktywny wypoczynek właśnie tutaj. Co ważne – bliskość stolicy sprawia, że kampinoskie wsie zaludniają się w weekendy, a polany wypoczynkowe tętnią życiem. W rzeczywistości spacerując leśnymi szlakami znaleźć możemy krajobraz bagienny, bory sosnowe i liczne wydmy. Bez wątpienia jest to obszar bogaty przyrodniczo. Warto podkreślić, że na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego znajduje się unikatowy – największy kompleks wydm śródlądowych w Europie. Co więcej – malowniczy krajobraz można podziwiać zwiedzając obszary ochrony ścisłej (rezerwat). Poza tym turysta znajdzie tutaj sporo miejsc pamięci, a najbardziej znane to Muzeum – Miejsce Pamięci w Palmirach. W rzeczywistości część z tych atrakcji turystycznych jest oddalona od siebie dlatego warto skorzystać z usług profesjonalisty. Bez wątpienia w ramach programu wycieczki dobierze odpowiednią długość trasy i przekaże rzetelną wiedzę o odwiedzanych zakątkach. 
Podsumowując, korzystanie z usług przewodnika podczas zwiedzania Kampinoskiego Parku Narodowego może zapewnić bezpieczeństwo, niezapomniane wrażenia oraz poszerzenie wiedzy na temat zielonych płuc Warszawy. 

Z pewnością zwiedzanie Kampinoskiego Parku Narodowego z przewodnikiem ma wiele zalet. Oto 5 powodów, dlaczego warto skorzystać z usług kampinoskiego przewodnika podczas zwiedzania parku:

Wiedza lokalna

Z pewnością przewodnik kampinoski jest dobrze wykwalifikowany i posiada wiedzę na temat historii, przyrody, flory i fauny parku. W związku z tym dowiesz się o unikalnych gatunkach roślin i zwierząt, które można spotkać w parku, a także o historycznych i kulturowych znaczeniu regionu.

Bezpieczeństwo

Kampinoski Park Narodowy to duża przestrzeń, która może być trudna do nawigowania dla osób, które nie są zaznajomione z terenem. Bez wątpienia przewodnik kampinoski zna tajniki parku i może doprowadzić  bezpiecznie przez różne szlaki i ścieżki.

Ochrona środowiska

Wbrew pozorom przewodnik jest odpowiedzialny za ochronę parku i ma wiedzę na temat zasad zachowania i szacunku dla otoczenia naturalnego. Dodatkowo informacje praktyczne o odpowiednich zachowaniach, które należy stosować podczas odwiedzania parku, aby minimalizować wpływ na środowisko.

Zwiększenie doświadczenia

Zwiedzanie parku z przewodnikiem może znacząco polepszyć twoje doświadczenie. Krótko mówiąc podzieli się ciekawostkami, anegdotami i historiami, które sprawią, że zwiedzanie stanie się bardziej interesujące i angażujące.

Dostęp do interesujących miejsc

Kampinos – bo tak potocznie określa się ten park – leży w bezpośrednim sąsiedztwie stolicy państwa.  Bez wątpienia jest to plus. Aby tutaj dojechać można skorzystać z połączeń komunikacyjnych. Z pewnością przewodnik pokazuje to, co najciekawsze w puszczy.

Remigiusz Zdrojkowski
Remigiusz Zdrojkowski
2024-04-16
Firmowy event zorganizowany zgodnie z poszanowaniem regulaminu Kampinoskiego Parku Narodowego, konkursem dla uczestników oraz dawką pozytywnej energii. Podziękowania od XBS PRO-LOG dla Pauliny z https://atrakcjebezgranic.pl/.
Bernadetta Walczuk
Bernadetta Walczuk
2024-03-26
Bardzo fajnie spędzony czas zarówno pod względem zdobywania wiedzy jak i zabawy.
Czesław Piechociński
Czesław Piechociński
2024-03-25
Zdecydowanie, przypadkowe spotkania są najlepsze, o czym przekonałem się w ostatnią sobotę na trasie Truskaw-Zaborow. Serdecznie pozdrawiam Panią Przewodnik Dwie gwiazdki w moim ostatnim komentarzu to oczywisty błąd, za co przepraszam. Pani Paulina zasługuje na najwyższą ocenę . Pozdrawiam
Саша Sunny Sandra Корниенко
Саша Sunny Sandra Корниенко
2024-03-11
Wielkie dzięki dla przewodnika! Fajna droga i cudowne kobiece towarzystwo! Polecam każdemu!
Maria Jóźwicka
Maria Jóźwicka
2024-03-11
Na Paulinę trafiłam przypadkiem:) a na pewno skorzystam jeszcze nie raz. Czekam z niecierpliwością na kolejne wydarzenia. Polecam wszystkim miłośnikom dwóch kółek!
Natalia Aniolkowska
Natalia Aniolkowska
2024-03-11
Polecam! Świetna rozrywka dla każdego, kto lubi spędzać czas na świeżym powietrzu i przy okazji dowiedzieć się kilka ciekawostek
Marek
Marek
2023-12-26
Polecamy
Kacper
Kacper
2023-11-06
Polecam z czystym sumieniem! Wycieczki po Kampinosie zorganizowane z pełnym zaangażowaniem - na nudę nie można narzekać. Miałem obawy, czy będzie to coś dla mnie, ale nie zawiodłem się i na pewno skorzystam z tej opcji aktywnego wypoczynku jeszcze nie raz!
Paula
Paula
2023-11-05
Przeprowadzone warsztaty w mojej klasie bardzo się dzieciom podobały. Bardzo dobry kontakt pani Pauliny z dziećmi. Polecam - dużo różnych warsztatów do wyboru, praktycznie na każdą okazję
Oferta skierowana jest do:
Wycieczka w Kampinoskim Parku Narodowym, marsz, wędrówka wycieczka piesza na głównym szlaku puszczy kampinoskiej

Kampinoski przewodnik zorganizuje dla Państwa wycieczkę pieszą lub rowerową. Weźmie pod uwagę preferencje grupy. Wycieczki i rajdy rowerowe organizowane są na terenie całego Kampinoskiego Parku Narodowego – również w części zachodniej – bardziej dzikszej i mniej uczęszczanej przez turystów. Dodatkowo program wycieczki możne zawierać zwiedzanie atrakcji i wspólną biesiadę przy ognisku z kiełbaskami. Oczywiście jest ono organizowane w wyznaczonym do tego celu miejscu, czyli na polanach wypoczynkowych.

Poniżej przykład wycieczek pieszych i rajdów rowerowych z kampinoskim przewodnikiem:
Z pewnością zaciekawią Was również wycieczki piesze po Puszczy Kampinoskiej:
Dodatkowo propozycja wycieczek rowerowych po Kampinoskim Parku Narodowym:

Nie czujesz się na siłach aby samodzielnie zwiedzać Kampinoski Park Narodowy? Dobrze trafiłeś! Skorzystaj z usług kampinoskiego przewodnika. Stworzy dla Ciebie wędrówkę lub wycieczkę rowerową i pokaże Ci najciekawsze miejsca. Uzupełnij formularz kontaktowy lub kliknij przycisk znajdujący się poniżej, który Cię do niego przekieruje.

Paulina Kurowska - przewodnik po Kampinoskim Parku Narodowym - Atrakcje Bez Granic
Kampinoski przewodnik - Kobiece Dwa Koła - Paulina Kurowska

Bezsprzecznie sport i aktywność fizyczna są bliskie jej sercu od czasów dzieciństwa. Później rozpoczął się pewien rozdział  życia, w którym trenowała wyczynowo lekką atletykę. Po latach reżimu treningowego nastał czas, kiedy nie sprawiało jej to już takiej przyjemności jak wcześniej i postanowiła zamknąć ten rozdział. W końcu nastał czas, w którym praktycznie nie podejmowała aktywności fizycznej. Z pewnością to był ten moment, kiedy pojawił się rower w jej życiu. Początkowo był to trekking.

Kampinoski przewodnik kobiece Dwa Koła Poland Bike Maraton

Kto był choć raz w Kampinoskim Parku Narodowym ten wie, że jazda rowerem nie należy do najłatwiejszej. Ściśle mówiąc duża ilość piachu, liczne korzenie i kamienie sprawiają, że aby zwiedzać rowerem Puszczę należy posiadać podstawowe umiejętności technicznej jazdy. Paulina nie próżnowała i po okiem trenera podnosiła swoje umiejętności. W efekcie poskutkowało to jej pierwszym udziałem w amatorskich zawodach kolarskich „Poland Bike Maraton”.  W rezultacie wywalczyła III miejsce. Te i wiele innych poczynań naszej kampinoskiej przewodniczki – Pauliny – możecie znaleźć na jej kanale Kobiece Dwa Koła na YouTube oraz w mediach społecznościowych również pod tą sama nazwą.